Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

24.5.2020

Tradícia, ktorá pretrváva dodnes

 

Vítame Vás opäť v našom miniseriály o značkách, ktoré milujete. Dnes by sme Vám radi predstavili značku so 100 ročnou tradíciou, ktorá, ako už dobre tušíte, tiež má pôvod v Taliansku. Dáma, Luisa Spagnoli, ktorá stojí za zrodom značky s takým istým názvom sa najprv dostala do povedomia Talianov v súvislosti s malou čokoládovňou Perugina. V tom čase to bol neskutočný úspech, nakoľko pre ženy v Taliansku v 20. tych rokoch bolo nezvyčajné si zakladať biznis. Všetko viedli muži. Prišla Prvá Svetová Vojna, ale čokoládovňa sa udržala a dokonca pani Spagnoli prijala viac zamestnancov. Po skončení vojny Luisa Spagnoli založila novú firmu, ktorá sa venovala chovu hydiny a angorských králikov, ktoré sú preslávené pre svoju mäkkú srsť. 

Jeden deň Luisa hladkala králika a uvedomila si, aký má hebký kožúšok. Vtom ju napadlo, že by jeho kožuch bola skvelá tkanina. Spojenie tejto dokonalej tkaniny a vízie prinesenia elegancie a jemnosti na Taliansky trh prerástlo do úspešného príbehu, ktorý trvá dodnes. V roku 1928 Luisa Spagnoli predstavila angorskú priadzu na rôzne pleteniny, šatiek a módnych odevov pod ochrannou značkou l’Angora Spagnoli. 

S istotou vieme povedať, že Luisa bola jednou z najpodstatnejších revolucionárok v Taliansku. Ako sme už vyššie spomínali, ženy v biznise a zamestnávať ženy bolo pre spoločnosť tabu. Lenže Luisa sa nebála, stála si za svojim snom a bola odhodlaná ho dosiahnuť. Postupne sa značka Lusia Spagnoli stala jednotkou v produkcii angorskej vlny. Zároveň zamestnávaním žien vo svojej firme zároveň zlepšila postavenie žien v Taliansku. 

Bohužiaľ, Luisa Spagnoli nemohla zažiť úplný úspech firmy, pretože jej bola diagnostikovaná rakovina. Aby dostala tú najlepšiu lekársku starostlivosť vo svete, bola prevezená do Paríža, kde zomrela v roku 1935. Jej syn Mario Spagnoli pokračoval v matkiných šľapajach a fabriku opäť po Druhej Svetovej Vojne otvoril. Mal myšlienku, že móda musí byť dostupná pre všetky ženy tak, ako by to chcela jeho mamka. Na počesť svojej matky Luisi Spagnoli otvoril prvý obchod v Perugii (miesto narodenia Luisi) a neskôr v iných vyhlásených mestách módy ako Florencii, Ríme, Miláne, či Neapole. 

Osem rokov po Luisinej smrti, v roku 1943 bola značka Luisa Spagnoli vyhlásená za najmodernejšiu a najväčšiu módnu značku v Európe. Postupne Mario Spagnoli zamestnával množstvo ľudí a vytvoril taký závod, ktorý zamestnancom nahrádzal domov. V priestoroch firmy Spagnoli bola materská škola, kostol, športové a rekreačné zariadenia. To vytvorilo neuveriteľný vzťah zamestnancov a majiteľov firmy. 

Momentálne vedie značku Luisina dcéra Nicoletta, od roku 1985. Pod jej vedením sa trocha zmenila stratégia a značka sa zameriava na mladšie zákaznícky. Aj napriek tomu je táto značka stále charakteristická hodnotami, ktoré pred 100 rokmi zaviedla Luisa Spagnoli: kvalita materiálov, elegancia a praktickosť každého kúsku. 

V našej ponuke si môžete vybrať presne tieto kúsky z vysokokvalitného materiálu, dlhoročnej tradície vo svojom remesle s použitím cenných a jedinečných priadzí a materiálov. Taktiež ponúkame všetko od oblečenia pre dámy na rôzne príležitosti. Od voľnočasových odevov, až po večerné róby. Akýkoľvek kúsok zo značky Luisa Spagnoli si nájde miesto vo Vašom šatníku a nikdy nevyjde z módy, keďže každý kúsok je nadčasový a vyrobený z precíznych materiálov. Pre nás a naše zákazníčky je dôležité vlastniť kúsky z tohto módneho domu, pretože nenesú v sebe iba kvalitu, ale aj hrdosť, odhodlanosť a silu ženy, ktorá stála za jej vytvorením. Na našom eshope lamio.sk si viete vybrať rôzne kúsky, od minimalistických tričiek, nohavíc, kabátov, až po večerné šaty, či doplnky. Je len na Vás, ktorý kúsok Vás bude tešiť a bude vás sprevádzať každý deň.

 

11.5.2020

 

Lovebrand tvorený ženami ženám

Na našom eshope Vám ponúkame tie najkvalitnejšie Talianske značky, ktoré si každá dáma zamiluje. V tomto miniseriály by sme Vám radi postupne predstavili značky, ktoré si u nás môžete zakúpiť. Dovoľte nám, aby sme Vám priblížili obľúbenú značku Coccinelle.

Celý príbeh sa začína pred 42 rokmi v Parme, 1200km od hlavného mesta módy, Milána v Taliansku. Prvá myšlienka značky spočívala tom, aby sa kúsky z tejto dielne stali základom každého dámskeho šatníka. 

Počas desiatok rokov sa hlavný zámer značky nezmenil. Stále sú tieto kúsky určené pre ženy na oslavu ich sebavedomia a Gioia di Vivere, čiže radosti zo života. 

Coccinelle tvorí štýlové kúsky, ktoré sú vytvorené tak, aby sa stali neoddeliteľnou súčasťou dámskych šatníkov na každý deň. Zároveň prostredníctvom týchto kúskov dokážeme oslavovať sebavedomie moderných dám, ktoré sa rady cítia samé sebou a majú svoj štýl. 

Zaujíma Vás, kde nachádzajú dizajnéri inšpiráciu pri tvorení nových kúskov?  Eleonora Pujia a Vinciane Stouvenaker, kreatívne manažérky značky Coccinelle nám prezradili, že inšpiráciu nachádzajú každý deň vo svojich zákazníčkach, dámach a v ich každodennom živote. Keďže táto značka je tvorená ženami pre ženy, vieme sa zaručiť, že je silná, nadčasová a otvorená novým výzvam, ktorým musíme, my dámy, čeliť v živote. 

Všetky výrobky sú vyrobené z tých najkvalitnejších koží, ktoré dostať na momentálnom trhu. Zároveň každý kúsok, či už v podobe kabelky, ľadvinky alebo doplnku je kombinácia perfektného minimalizmu, čistých línií a štýlových výrobkov s dôrazom na taliansku eleganciu. Každý rok sa tvorí nová kolekcia, pričom každý kúsok je ručne vyrábaný s precíznosťou a dôrazom na výber materiálov z najvyššej kvality. 

Momentálne si viete Coccinelle kabelky, či doplnky kúpiť vo viac ako 50 krajinách sveta a sme veľmi radi, že aj u nás na Slovensku. Neváhajte a príďte sa presvedčiť na vlastné oči o jedinečnosti a kvalite týchto produktov zatiaľ iba na Michalskej ulici v Bratislave alebo na našom eshope lamio.sk. Po skončení mimoriadnej situácie sa na Vás tešíme aj v obchodom dome AUPARK v Bratislave.

 

10.4.2020

Čo sa skrýva za slovom LAMIO?

Taliansko. Čo sa Vám, dámy vynorí v mysli pri počutí slova tejto nádhernej krajiny? Skvelé víno, lahodné jedlo alebo dokonalé pláže? A samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na kvalitné oblečenie. To sú veci, pre ktoré Taliansko tak milujeme. V týchto časoch je náročné si priniesť kúsok Talianska k sebe domov, ale povieme Vám úprimne, nič nie je nemožné! 

Prostredníctvom nášho nového eshopu lamio.sk si dokážete kúpiť kúsok talianska domov v podobe kvalitných talianskych materiálov a precíznych strihov.

Prosím, zoznámte sa s našim eshopom lamio.sk. Tie dámy, ktoré poznajú taliansky jazyk možno už tušia, čo tento názov znamená. Slovíčko la je talianska predpona označujúca ženský rod. Slovo mio znamená moje. Keď tieto dve slová dáme dokopy, vyjde nám v prenesenom význame moje žensči dámske. A to je presne to, čo vaša duša nájde u nás. Všetky dôležité veci, ktoré tvoria Vašu neodolateľnú ženskú stránku.

Od nádherných a kvalitných kúskov značky Tosca Blu a Luisa Spagnoli , ktoré obohatia šatníky mladých dievčat, ale aj dám v najlepších rokoch, po prepracované kabelky z dielní Coccinelle a Tosca Blu, až po pohodlné a štýlové topánky Tosca Blu. 

Toto všetko ponúka naša nová stránka lamio.sk, kde nájdete samú seba v našich kúskoch oblečenia, topánok, či kabeliek a peňaženiek. A nezabúdajte, počas týchto dní platí 20% zľava na všetko v našom eshope. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia